Bieg Hutnika to bieg na 6 km organizowany co roku wokół zbiornika Pogoria III, ze startem na pogoriańskim molo. Godzina biegu dosyć nietypowa bo o 16.30 w samym środku tygodnia ale nawet taki niedogodny termin zachęcił około setki zawodników do pojawienia się na starcie. Impreza organizowana jest i sponsorowana przez Biuro BHP ArcelorMittal Poland oraz Klub TKKF Triathlon Dąbrowa Górnicza i obejmuje zawody w bieganiu i nordic walking.

Ze względu na godzinę rozpoczęcia zawodów konieczna była szyba ewakuacja z pracy, dodatkowo już w ubraniach biegowych, żeby mieć jak najwięcej czasu na rozgrzewkę. Zasada jest taka, im krótszy bieg, tym dłuższa rozgrzewka, a bieg zapowiadał się na krótki i intensywny. Szybka wizyta w biurze zawodów i zapisy https://pl.wikipedia.org/wiki/Od%C5%BCywianie. Stowarzyszenie Pogoria biega reprezentowaliśmy w 3 osobowym składzie: ja, Michał i Paweł. Rozgrzewka musiała być intensywna, ponieważ wietrzna pogoda i niska temperatura dawała nam się we znaki. Było naprawdę zimno, więc nie mogliśmy pozwolić sobie na wychłodzenie.

Szybki start, od samego początku zostało narzucone wysokie tempo, najpierw wystartowali biegacze a minutę po nich zawodnicy nordic walking. Pierwszy kilometr jak zwykle ruszyłam z tłumem i pokonałam go w 5 minut, na kolejnych 4 km zwolniłam do ok 5:30 min/km. W czasie drugiej połowy trasy udało mi się wyprzedzić kilku zawodników, adrenalina mnie niosła tak, że na ostatnim kilometrze znowu przyspieszyłam i udało mi się go zakończyć również w tempie, w jakim wystartowałam czyli 5min/km https://pl.wikipedia.org/wiki/Ketoza_(metabolizm). Na metę wbiegłam bardzo zadowolona z biegu, nie odpuściłam na żadnym kilometrze i to przełożyło się na ostateczny wynik jaki osiągnęłam, czyli: 00:31:51. Średnie tempo wyniosło 5:19 min/km.

Po zawodach czekała na nas już gorąca kiełbasa z ogniska, która w takich okolicznościach pogodowych na pewno każdemu bardzo smakowała. Chwilę jeszcze musieliśmy czekać na ogłoszenie wyników i rozdanie upominków. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem był dla nas nasz kolega, walczący o podium wśród hutników – Michał, który zajął 3 miejsce w tej kategorii. Gratulujemy pl.wikipedia.org.

Rate this post